Tunas

Rodomi visi rezultatai: 5

Tunas – tai didelė žuvis, savo forma šiek tiek primenanti ešerį, tačiau priklausanti skumbrių šeimai. Tai vandens telkinių plėšrūnas, mintantis vėžiagyviais ir moliuskais. Raumeningas šios žuvies kūnas leidžia sumedžioti net smulkesnes žuveles. Tunas yra žinomas beveik visame pasaulyje ir plačiai naudojamas gastronomijoje srityje. Kokybiškas šaldytas tunas jau yra ir mūsų el. parduotuvėje.

Tuno įvairovė

Reikėtų pabrėžti, kad tunų gentis yra suskirstyta į keletą skirtingų rūšių. Yra mėgstančių sakyti, kad kiekvienas žemynas turi savo šios žuvies rūšį. Bene populiariausia tunų rūšis yra paprastasis arba šiaurinis tunas. Ši žuvis užauga net iki 5 m ilgio ir 800 kg svorio.

Yra ir geltonpelekis tunas, dažnai vadinamas ilgapelekiu. Jis gyvena atogrąžų vandenyse ir, nors yra daug mažesnis už šiaurinį, pasiekia 3 metrų ilgį. Į geltonpelekį tuną savo dydžiu yra panašus didžiaakis tunas, kurio svoris gali siekti 200 kg. Žinoma, yra ir kur kas mažesnių tuno žuvies rūšių, tokių kaip baltasis tunas (sveriantis iki 60 kg, įprastas žuvies konservų ingredientas) ir dryžuotasis tunas.

Kodėl tunas populiarus visame pasaulyje?

Tunas yra migruojanti žuvis. Ieškodama maisto ji kasdien nukeliauja šimtus kilometrų. Būtent dėl šios priežasties visame pasaulyje tunas yra sugaunamas itin dideliais kiekiais. Įvairios tuno rūšys gyvena beveik visuose vandens telkiniuose (išskyrus Negyvąją jūrą). Yra duomenų, kad kasmet sugaunama apie 90 mln. tonų tuno žuvies.

Kokios tuno savybės šią žuvį daro žinomą ir populiarią visame pasaulyje? Vienareikšmiškai galime atsakyti,  kad unikali ir į kitas žuvis nepanaši mėsa. Priklausomai nuo žuvies rūšies, yra įvairių jos mėsos atspalvių: nuo ​​raudonos, iki violetinės ir rudos. Tuno mėsos negalima lyginti su jokia kita žuvimi pasaulyje. Tuno mėsa yra pluoštinė, be to, sunkesnė, kietesnė ir standesnė. Dėl šios neįprastos mėsos tekstūros, tunas gali būti patiekiamas kaip kepsnys, panašus į jautienos kepsnį. Iš jo mėsos galima ruošti „sushi“ ir kitus rytietiškus patiekalus, taip pat tartarus ir kitus nepriekaištingo skonio šedevrus.

Tuno nauda jūsų organizmui

Tunas, be jokios abejonės, turi ir maistinių savybių, kurios itin svarbios tinkamam organizmo funkcionavimui. Tyrimai rodo, kad šios rūšies žuvyje yra didelis kiekis niacino. Šis elementas vaidina svarbų vaidmenį tinkamo metabolizmo procesuose. Jis taip pat dalyvauja lytinių hormonų sintezėje.

Be niacino, tuno mėsoje yra ir kitų svarbių organizmo veiklai mikroelementų, tokių kaip vitaminas B12, vitaminas B6, vitaminas B1, vitaminas D, vitaminas B2, vitaminas A, vitaminas E ir kiti. Be to, tunas turi didelį kiekį seleno. Selenas atlieka daugybę funkcijų organizme, nes yra fermentų, dalyvaujančių reguliuojant skydliaukės hormonų metabolizmą, komponentas. Dažnas tuno vartojimas sumažina kai kurių vėžio formų riziką, turi įtakos vyrų vaisingumui ir yra laikomas puikia prevencine priemone nuo širdies ir kraujagyslių bei Alzheimerio ligos.

Tunas taip pat yra puikus baltymų šaltinis. 100 g tuno mėsos rasite net 30 g baltymų. Kaip ir daugumoje kitų žuvų, tuno mėsoje taip pat gausu omega-3 riebalų rūgščių, būtinų tinkamam smegenų vystymuisi.

Šaldytas tunas internetu

Mūsų internetinėje svetainėje galite įsigyti aukštos kokybės smūginiu šaldymo būdu užšaldyto tuną, kurio skonio ir maistinės savybės išlieka nepakitusios. Tuno kaina daugiausiai priklauso nuo žuvies rūšies ir užsakomo kiekio. Žuvį galime pristatyti tiesiai jums į namus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, į mažesnius miestus bei miestelius galime išsiųsti specialiose termo dėžutėse.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus