Ikrai

Rodomi visi rezultatai: 5

Ikrai turi tikrai ilgą ir turtingą istoriją – nuo ​​maisto vargšams iki prabangaus maisto produkto, skirto aukštesniems socialiniams sluoksniams Europoje ir kituose pasaulio kraštuose. Istoriškai jų vertė buvo nulemta besikeičiančių socialinių, politinių ir aplinkos sąlygų. Eršketinių žuvų ikrai turi daug mūsų sveikatai naudingų savybių, tačiau būkite budrūs, nes rinkoje neretai tikri ikrai yra padirbinėjami. 

Žuvų ikrai ir jų rūšys

Norint pilnavertiškai mėgautis šiuo prabangiu maisto produktu ir pasinaudoti visomis jo maistinėmis savybėmis, reikia žinoti šiek tiek daugiau apie šį nuostabų delikatesą – žuvų ikrus. Yra keletas ikrų rūšių: juodieji ir raudonieji ikrai.

Raudonieji ikrai

Raudonieji ikrai daugiausia išgaunami iš lašišinių žuvų. Priklausomai nuo žuvies rūšies, šių ikrų spalva svyruoja nuo šviesiai oranžinės iki ryškiai raudonos spalvos. Raudonieji ikrai yra ne tik lašišų ikrai, bet ir upėtakio ikrai. Skirtingai nuo juodųjų ikrų, raudonųjų ikrų vertingumas priklauso nuo grūdelių smulkumo. Raudonieji ikrai puikiai puošia įvairiausius užkandžius, nuo vieno kąsnio sumuštinių iki virtų kiaušinių. 

Juodieji ikrai

Juodieji ikrai yra išgaunami iš eršketinių šeimos žuvų. Jie yra laikomi ypatingu delikatesu. Brangiausi yra beluga ikrai, garsėjantys išskirtiniu skoniu ir tekstūra, tačiau šiais laikais jų gauti sunku, nes ši žuvies rūšis – ant išnykimo ribos. Eršketo ikrai yra ne mažiau skanūs, o taip pat ir kiek pigesni. Šios rūšies ikrų spalva varijuoja nuo grafito iki sodrios juodos spalvos. Ikrų blizgumas gali byloti apie produkto šviežumą. 

Ikrai ir jų nauda žmogaus sveikatai

Dėl didelio omega-3 riebalų rūgščių kiekio ikrai turi žmogaus širdį apsaugančių, antidiabetinių ir priešvėžinių savybių. 

Taip pat puikiai kovoja su įvairaus pobūdžio uždegiminiais procesais mūsų organizmuose. Be to, ikrai geba palaikyti nervų sistemos funkcionavimą. 

Lengvai įsisavinamas vitaminas A teigiamai veikia žmogaus regėjimą ir stabdo odos senėjimo procesus.

Vienas arbatinis šaukštelis žuvų ikrų atitinka kasdienį vitamino B12 poreikį, kuris atsakingas už tinkamą nervų ir kraujodaros sistemų veiklą.

Be viso to, ikrai yra natūralių antioksidantų šaltinis, juose randama ne tik vitamino A, bet ir vitamino E bei cinko. Antioksidantai padeda organizmą apsaugoti nuo laisvųjų radikalų daromo neigiamo poveikio.

Didelis nesočiųjų riebalų rūgščių, amino rūgščių, mineralų ir vitaminų kiekis ikruose taip pat padeda palaikyti tinkamą odos būklę. 

Kaip atpažinti kokybiškus ikrus?

Norėdami atpažinti geros kokybės ikrus, atkreipkite dėmesį į jų tekstūrą, grūdelių dydį, skonį ir kvapą. Net ir šaldyti produktai, jei jie išties kokybiški ikrai, pasižymi puikiu skoniu, kvapu ir tekstūra. Reikėtų žinoti, kad šie produktai yra skirstomi į pirmą ir antrą klasę. Kokybiškų ikrų skonis ir kvapas turi būti vienodi, be pašalinių kvapų. 

Kaip mėgautis šiuo delikatesu?

Jei norite išbandyti šį skanėstą, verta žinoti, kaip jį tinkamai valgyti. Žuvų ikrai yra laikomi užkandžiu, o ne pagrindinio patiekalo dalimi. Juos galite valgyti grynus, taip pat su duona, virtais kiaušiniais ar blynais.

Nepriklausomai nuo patiekimo būdo, svarbiausia, kad žuvų ikrai būtų tinkamai atšaldyti. Taip pat turėtumėte žinoti, kad ikrų negalima traiškyti, pavyzdžiui, tepti ant duonos peiliu. Ikrai yra subtilūs, o spaudžiami jie įtrūks ir praras savo unikalų skonį.

Aukštos kokybės šaldyti ikrai internetu

Mūsų internetinėje žuvies ir jūros gėrybių parduotuvėje galite pirkti tikrų, kokybiškų raudonųjų Atlanto lašišos ir Sibirinio eršketo ikrų. Žuvų ikrai ir jų kaina skiriasi. Tam įtakos turi žuvies rūšis ir užsakomas kiekis. Perkant didesnį kiekį – nuo 5 indelių – taikoma akcija, todėl tai puikus būdas sutaupyti ir mėgautis šiais nuostabiais delikatesais pigiau.

Užsakytus ikrus didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – galime pristatyti tiesiai į namus arba išsiųsti specialiose termo dėžutėse į mažesnius Lietuvos miestus ir miestelius.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus