Ikrai

Ikrai turi ilgą ir turtingą istoriją – nuo ​​maisto vargšams iki prabangaus produkto, skirto aukštesniems socialiniams sluoksniams Europoje.

Istoriškai jų simbolinė vertė buvo nulemta besikeičiančių socialinių, politinių ir aplinkos sąlygų. Eršketinių žuvų ikrai turi daug mūsų sveikatai naudingų savybių, tačiau rinkoje neretai galima susidurti ir su dirbtiniais ikrais. Todėl norint pilnavertiškai mėgautis šiuo prabangiu maisto produktu ir pasinaudoti visomis jo maistinėmis vertėmis, pravartu žinoti šiek tiek daugiau apie šį nuostabų delikatesą – žuvų ikrus.

Kaip gaminami ikrai?

Kad būtų galima išgauti žuvies ikrus, šiai yra sušvirkščiami specialūs hormonai, skatinantys jų ovuliaciją, o atėjus tinkamam laikui yra prapjaunami tam tikri žuvies raumenys, pro kuriuos ir yra išimami ikrai. Taigi dabar žuvies žudyti nebūtina – po procedūros ji paleidžiama atgal į į savo buveinę.

Yra keletas ikrų rūšių – tai juodieji ir raudonieji ikrai. Trumpai tariant, ikrai yra sūdyti žuvų kiaušinėliai. Priešingai vyraujančiai klaidingai nuomonei, ikrais galime laikyti tik tam tikrų rūšių eršketų ir lašišų šeimos žuvų ikrus.

Raudonieji ikrai – daugiausia gaunami iš lašišinių žuvų. Jie pasižymi aštresniu skoniu ir tamsiai raudona spalva. Tuo tarpu juodieji ikrai yra išgaunami iš eršketinių šeimos žuvų. Beluga ikrai yra laikomi ypatingu delikatesu.

Kaip mėgautis šiuo delikatesu?

Jei norite išbandyti šį skanėstą, verta žinoti, kaip jį valgyti. Jis yra laikomas užkandžiu, o ne pagrindinio patiekalo dalimi. Galite valgyti gryną, taip pat su duona ar blynais. Nepriklausomai nuo patiekimo būdo, svarbiausia, kad ikrai būtų tinkamai atšaldyti. Taip pat turėtumėte žinoti, kad ikrų negalima traiškyti, pavyzdžiui, tepti ant duonos. Ikrai yra subtilūs, o spaudžiami jie įtrūks ir praras savo unikalų skonį.

Kokybiški ikrai internetu

Mūsų internetinėje žuvies ir kitų jūros delikatesų parduotuvėje galite įsigyti tikrų, kokybiškų ir beprotiškai gardžių skirtingų rūšių ikrų – šaldyti ikrai yra be konservantų, dažiklių ir kitų priedų. Jų kaina priklauso nuo pasirenkamos rūšies bei kiekio. Pirkti galite pasinaudoję mūsų dažnai taikoma akcija – taip savo maisto racioną paįvairinsite pigiau.

Dažniausiai ikrai didžiajai daliai visuomenės asocijuojasi su prabangia virtuve ir itin aukšta kaina, tačiau šiais laikais šį produktą galite įsigyti už tokią kainą, kokią galite sau leisti.

Užsakymus galime pristatyti jums tiesiai į namus arba jums patogiose atsiimti vietose.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus