Lašiša

Rodomi visi rezultatai: 7

Kone populiariausia žuvis ant lietuvių stalo vienareikšmiškai yra Atlantinė lašiša. Ją nesunku atpažinti dėl išskirtinai rausvos arba oranžinės spalvos. Natūrali lašiša yra geras kokybiškų baltymų šaltinis – 100 gramų žuvies yra apie 20 gramų baltymų, nepriklausomai nuo jos tipo. Šioje žuvyje taip pat yra gausu egzogeninių aminorūgščių, kurių žmogaus organizmas pats negamina. Tai: leucinas, izoleucinas, valinas ir lizinas. Ši žuvis išties turtinga įvairiausiomis medžiagomis, naudingomis mūsų organizmams, ir ją mėgsta visi – tiek suaugę, tiek vaikai.

Lašiša ir jos nauda žmogaus organizmui

Rinkoje rasite keletą skirtingų lašišų rūšių. Priklausomai nuo rūšies, lašiša gali turėti skirtingą maistinę vertę. Skirtumas ypač pastebimas jos riebume. Paprastai tariant, lašiša yra riebi žuvis, ypač turtingas nesočiųjų omega-3 riebalų rūgščių ir aukštos kokybės baltymų šaltinis, kuriame gausu egzogeninių aminorūgščių, reikalingų žmogaus organizmui.

Bet kurios rūšies lašišoje gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių, įskaitant omega-3 rūgštis, itin vertingas žmogaus organizmui. Šios rūgštys turi teigiamą poveikį organizmui, nes:

  • sumažina triacilglicerolių koncentraciją kraujo plazmoje,
  • normalizuoja kraujospūdį,
  • mažina cholesterolio kiekį kraujyje,
  • slopina koronarines širdies ligas,
  • pasižymi priešuždegiminiu ir antialerginiu poveikiu,
  • sumažina 2 tipo diabeto išsivystymo greitį,
  • pasižymi priešvėžiniu poveikiu,
  • stiprina imuninę sistemą,
  • užkerta kelią depresijai,
  • sumažina nutukimo riziką,
  • turi teigiamą poveikį odai.

Daugumą lašišų rūšių galima laikyti puikiu vitaminų A, D, E, B6, kalcio, geležies, fosforo, cinko ir magnio šaltiniu. Be viso to, lašiša yra vienas iš svarbiausių jodo ir seleno šaltinių, svarbus tinkamai skydliaukės veiklai. 

Didelis lašišos riebalų kiekis reiškia didesnę lašišos energinę vertę, todėl ją itin mėgsta intensyviai sportuojantys žmonės. 

Ką rinktis – laukinę ar išaugintą lašišą?

Laukinė lašiša ir pramoniniuose ūkiuose užauginta lašiša yra dvi skirtingos rūšys, kurios skiriasi ne tik jų pagavimo principu, bet ir maistinėmis savybėmis, išvaizda ir, žinoma, skoniu. Jei norite rinktis geros kokybės lašišą, kurią gaminant tausojama aplinka ir kuri suteiks realios naudos jūsų organizmams, derėtų rinktis laisvai augusią lašišą, pagautą vadovaujantis tvariais žuvininkystės principais.

Tačiau šiandien galima rasti kokybiškos lašišos ir tvariai šias žuvis auginančiuose ūkiuose. Tačiau reikia žinoti, kad tokie ūkiai turi turėti ASC sertifikatą, garantuojantį žuvies kokybę ir užtikrinantį, kad jokia žala nebus padaryta nei žmogui, nei aplinkai. Mūsų asortimente taip pat rasite lašišos, užaugintos ASC sertifikatą turinčiuose žuvininkystės ūkiuose.

Lašišos naudojimas kulinarijoje

Lašišą žmonės mėgsta dėl plačių jos paruošimo galimybių. Šį žuvis gali būti kepama, verdama, troškinama, rūkoma ar ruošiama grilyje. Priklausomai nuo žuvies pavidalo (tai smulkinta lašiša, jos pjausniai ar lašišos filė) galima gaminti įvairiausius pagrindinius patiekalus, ruošti gardžius ir apetitą keliančius užkandžius, taip pat gaminti žuvienes ir daugelį kitų patiekalų. Šią žuvį vartoja ne tik suaugę žmonės, bet ir maži vaikai, todėl tai tik dar viena priežastis, kodėl lašiša turi atsidurti ant jūsų šeimos stalo.

Šaldyta lašiša internetu

Mūsų internetinėje žuvies ir jūros gėrybių parduotuvėje rasite aukštos kokybės lašišos pasirinkimą. Čia pirkti galite laukinę šaldytą lašišą, tvariai ūkiuose užaugintą lašišą arba rūkytus jos gaminius. Jos kaina priklauso nuo pasirinktos lašišos rūšies, tipo (šaldyta žalia lašiša ar rūkyta lašiša), taip pat kiekio. Užsakant didesnį kiekį lašišos, el. parduotuvėje yra taikoma akcija. Tai puikus būdas sutaupyti ir už lašišą mokėti pigiau, pasinaudojant nuolaida.

Užsakytą ekologišką lašišą galime pristatyti į namus Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje, o į kitas Lietuvos vietas siųsti paštu.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus