Menkė

Rodomi visi rezultatai: 5

Žuvis menkė – tai aukštos kokybės baltymų ir omega-3 rūgščių šaltinis, naudingas bet kokio amžiaus žmonėms. Be to, menkė yra vitaminų ir mikroelementų lobynas, kuris palaiko mūsų imuninę sistemą. Menkė yra jūrinė žuvis, randama ir Baltijos jūroje, tačiau dažniausiai atkeliaujanti iš Šiaurėje esančių jūrų ar Atlanto vandenyno. Nepaisant sezoniškumo, šią žuvį galima įsigyti ištisus metus. Populiariausios rūšys – tai atlantinė menkė ir ledjūrio menkė (dar žinoma kaip amerikinis polakas). 

Žuvis menkė: kas ją turėtų vartoti?

Menkė dėl savo maistinės vertės – aukštos kokybės baltymų, omega-3 riebalų rūgščių, mažo cholesterolio kiekio, mažo kaloringumo ir daug fosforo, seleno bei vitaminų A ir D3 – turėtų būti kiekvieno sveiko žmogaus mitybos sudedamoji dalis. Ją turėtų vartoti ir nėščios moterys, vaikai bei sergantys asmenys.

Dėl didelio omega-3 riebalų rūgščių kiekio menkė gali būti naudojama kraujotakos ligų, pavyzdžiui, aterosklerozei ir hipertenzijai, prevencijai bei gydymui.

Omega-3 rūgštys normalizuoja trigliceridų kiekį kraujyje ir padeda apsaugoti širdį bei kraujagysles. Taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl jas reikėtų įtraukti į žmonių, sergančių podagra ar degeneracinėmis sąnarių ligomis, racioną. Be to, selenas ir vitaminas D3, kurio gausu menkėje, stiprina organizmo imunitetą.

Be viso to, menkėje yra gausu kalio, kuris atsakingas už tinkamą kūno raumenų funkcionavimą. Menkė gali padėti reguliuoti mineralų apykaitą organizme, dalyvauja reguliuojant kraujospūdį ir inkstų veiklą. Menkės filė rekomenduojama vartoti žmonėms, kuriems trūksta kalio, pavyzdžiui: žmonėms, kurie laikosi dietos, vartoja vidurius laisvinančius, kraujospūdį mažinančius vaistus, kovojantiems su viduriavimu ar vėmimu.

Menkės nauda žmogaus organizmui

Menkės filė mėsa yra baltos spalvos, turi mažai kaulų ir pasižymi subtiliu žuvies kvapu. Būtent dėl šių priežasčių daugelis yra pamėgęs menkę valgyti tiek namuose, tiek restoranuose. Be viso to, menkė pasižymi daugeliu naudingų savybių žmogaus organizmui, todėl turėtų būti įtraukta į kiekvieno sveiko žmogaus racioną.

Menkė – baltymų šaltinis

100 g menkės mėsos yra 18 g aukštos kokybės baltymų, todėl daugelis ją laiko puikia alternatyva raudonai mėsai ir paukštienai. Menkės vartojimas mūsų organizmams suteikia egzogeninių aminorūgščių. Kitaip tariant tų, kurių organizmas negali pasigaminti. Menkėje yra lizino (1,64 g), leucino (1,45 g), valino (0,92 g), izoleucino (0,82 g) ir treonino (0,78 g).

Menkės mėsoje gausu nesočiųjų riebalų rūgščių

Menkė yra liesa žuvis, nes 100 g jos mėsos turi tik 82 kalorijas. Būtent dėl šios priežasties menkė rekomenduojama dietos besilaikantiems žmonėms. Neabejotinas menkės privalumas – mažas sočiųjų riebalų rūgščių kiekis ir didelis omega-3 rūgščių kiekis, kurios yra svarbios širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai. Be to, menkėje yra mažai cholesterolio – tik 45 mg 100-ame gramų – todėl tai ypač naudinga senyvo amžiaus žmonėms arba turintiems problemų su padidėjusiu cholesterolio kiekiu.

Menkėje yra vitaminų ir mineralų

Ši balta žuvis yra turtingas seleno šaltinis, nes šimtame gramų menkių mėsos yra 33,1 µg seleno, o tai – kone pusė suaugusio žmogaus paros normos. Be to, menkėje yra daug fosforo (203 mg), vitamino B12 (0,91 µg), vitamino A (12 µg) ir vitamino D3 (0,9 µg).

Šaldyta menkės filė internetu

Mūsų asortimente rasite tik aukštos kokybės šaldytos menkės, kuri praturtins jūsų pietų ar vakarienės stalą. Priklausomai nuo aplinkybių, čia galite rasti tokias menkės rūšis kaip atlantinė menkė, ledjūrio menkė (polakas žuvis), juodadėmė menkė (juodoji menkė) ir kt. 

Menkės kaina priklauso nuo pasirinktos jos rūšies ir užsakomo kiekio. Užsakymą galime pristatyti jums tiesiai į namus, kad nereikėtų dėl nieko jaudintis.

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus