Šaldytas sterkas

KAIP TINKAMAI ATŠILDYTI ŠALDYTĄ ŽUVĮ IR JŪROS GĖRYBĖS?

Tiek mokslininkai, tiek žvejai, tiek ir patys maisto technologai bei restoranų šefai sutiktų su teiginiu, kad šaldyta žuvis ir jūros gėrybės yra vienas didžiausių kulinarinio pasaulio naujovių. Su Jumis jau esame dalinęsi, kad šiuolaikinių technologijų dėka žuvis bei jūros gėrybės yra užšaldomos tiesiog laive per maksimaliai trumpą laiką nuo sugavimo (vadinamu „smūginiu“ šaldymo metodu) ar inovatyvias technologijas taikančiose žuvies perdirbimo įmonėse, taip išsaugant didžiausią šviežumą ir užtikrinant, kad jis išliktų iki pat tol, kol atkeliaus ant Jūsų pietų ar vakarienės stalo.

Svarbu pastebėti, kad norint išlaikyti visas šaldytoje žuvyje ir jūros gėrybėse esančias vitaminų, mineralų, antioksidantų, baltymų ir sveikųjų riebalų atsargas iki pat tol, kol žuvis bei jūros gėrybės bus paruoštos, turime būti tikri, kad žuvis ir jūros gėrybės būtų teisingai atšildytos.

Klausite, kodėl? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad maistiniu požiūriu šaldytų žuvų ir jūros gėrybių vertė šiek tiek gali sumažėti atsižvelgiant į atšildymo procesą. Netinkamai atšildant, gali pasišalinti ir natūraliai žuvyje bei jūros gėrybėse esantis skystis. Be to, atšildant žuvį ar jūros gėrybes yra labai svarbus maisto saugos aspektas. Žuvis ir jūros gėrybės reikalauja greito paruošimo, todėl tai darant, reikia sumažinti bakterijų, galinčių sukelti apsinuodijimą maistu, augimą.

Taigi, renkantis efektyviausius būdus, tinkamus tinkantis žuvies ir jūros gėrybių atšildymui, mes rekomenduojame tokius, kurie yra ir drauge saugiausi minėtu požiūriu.

 

 

Šaldytos žuvies ir jūros gėrybių atšildymo būdai

 

Žuvies atitirpinimas šaldytuve

Saugiai ir paprastai atitirpinti žuvį galime, palikdami ją šaldytuve per naktį. Prieš einant miegoti, ištraukite žuvį ar jūros gėrybes iš šaldiklio ir padėkite į šaldytuvą. Kitą dieną tiek žuvis, tiek jūros gėrybės bus paruoštos gaminimui. Jei jūsų įsigyta žuvis ar jūros gėrybės yra supakuotos vakuuminiu būdu, jaudintis, kad atšildant ištekės skystis, nereikės. Padėkite tokias pakuotes su žuvimi ar jūros gėrybėmis ant lėkštės ar įdėkite į kitą indą ir padėkite ant lentynos šaldytuve. Kai būsite pasiruošę gaminti, nupjaukite pakuotės kraštą, nuplaukite žuvį ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Jei dėl kokių nors priežasčių jūsų įsigyta žuvis ar jūros gėrybės nėra sandariai supakuotos, įdėkite į dar vieną sandarų indą ir atšildykite tokiu pat būdu.

Klausite, kodėl toks būdas yra bene geriausia tinkamas šaldytų žuvies ir jūros gėrybių atšildymui? Taip atitirpinant žuvį ar jūros gėrybes niekada nėra pakankamai šilta, todėl užtikrinama, kad nesidaugintų per maistą plintančios bakterijos.

 

Žuvies atitirpinimas šaltame vandenyje

 

Kitas, šiek tiek greitesnis būdas, kurį rekomenduoja specialistai rinktis šaldytos žuvies ir jūros gėrybių atitirpinimui, yra tai padaryti šaltame vandenyje. Prieš tai atliekant, svarbu įsitikinti, kad jūsų įsigyta šaldyta žuvis ar/ir jūros gėrybės yra supakuotos sandariai, drėgmei nepralaidžioje pakuotėje. Tokią supakuotą žuvį ar jūros gėrybes įdėkite į negilų indą ar kriauklę, pripilkime šalto vandens. Šaltas vanduo šaldytą žuvį ar jūros gėrybes atšildys greičiau nei šaltas šaldytuvo oras. Taip atšildant žuvį ar jūros gėrybes, užtruksime apie 30-60 minučių. Atitirpintą žuvį ar jūros gėrybes išimkite iš pakuotės, nuplaukite, nusausinkite popieriniais rankšluosčiais ir gaminkite.

 

Žuvies atitirpinimo šaltame vandenyje ir šaldytuve derinimas

 

Atšildydami šaldytą žuvį ar jūros gėrybes, galite anksčiau minėtus abu metodus. Jei taip nuspręsite padaryti, panardinkite supakuotą šaldytą žuvį ar jūros gėrybes į šaltą vandenį su indu ir padėkite jį šaldytuvą. Toks šaldytos žuvies ar jūros gėrybių atitirpinimas gali užtrukti ilgiau nei rinktumėmės atšildyti tik šaltame vandenyje, bet vis tiek yra greitesnis už įprastą atšildymą šaldytuve per naktį. Ir žinoma, toks šaldytos žuvies ar jūros gėrybių atitirpinimo metodas padeda sumažinti bakterijų dauginimosi riziką.

 

 

Kaip nepatartina atšildyti šaldytos žuvies ir jūros gėrybių?

 

  • Neatšildyti šaldytos žuvies ir jūros gėrybių šiltame vandenyje ir nepalikite atšilti kambario temperatūroje – abu šie atitirpinimo metodai padidina sąlygas daugintis bakterijoms. Nepatartina, žuvies ar jūros gėrybių atšildyti šiltame vandenyje ir dėl to, kad tai gali sukelti nepageidaujamus žuvies ar jūros gėrybių tekstūros pokyčius
  • Mikrobangų krosnelėje atšildyti šaldytos žuvies ir jūros gėrybių nerekomenduojama dėl tų pačių maisto saugai keliamų reikalavimų.

 

Daugiau informacijos šia tema rasite pateikiamose nuorodose – domėkitės ir būkite sveiki!

 

Su kokybiškos šaldytos žuvies  ir jūros gėrybių asortimentu galite susipažinti:  www.fishwish.eu 

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus