Prancūziškas žuvies troškinys BOUILLABASSE pagal „Sezoninė virtuvė“ Renatos Ničajienės receptą

Ingredientai

 

 

„Rouille“ padažui:

 

 • 2-3 česnako skiltelių
 • 1 aitriosios paprikos
 • 2 nedidelių riekelių šviesios duonos
 • Pusės samtelio išvirtos žuvies sriubos sultinio
 • 100 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus

 

Patiekti:

 

 • Prancūziškos „bagetės“ arba kokybiškos šviesios duonos

 

Procesas

 

 1. Pirma, atšildykite žuvį ir jūros gėrybes. Visai neseniai pradėjau šaldytus produktus atšildyti šaltame vandenyje, per 1-2 valandas žuvis ir jūros gėrybės pilnai atitirpsta. Jei žuvis sandariai supakuota į maišelį, pro kurį į vidų nepatenka vanduo, jį belieka panardinti į virtuvinę kriauklę ar didelį puodą, pripiltą šalto vandens. Jei iš įpakavimo maišelio tenka išimti dalį šaldytų produktų, juos perdedu į užsegamą „zip’inį“, stengiuosi, kad jame liktų kuo mažiau oro ir sandariai užspaudžiu, kad nepakliūtų vanduo. Šio patiekalo gaminimui prireikė atšildyti 6 skirtingų rūšių žuvis ir jūros gėrybes, taigi, juos panardinau į virtuvinę kriauklę, pripildytą šalto vandens, o kad neiškiltų į paviršių, paspaudžiau sunkiu puodo dangčiu. Po 2 valandų visa žuvis ir jūros gėrybės jau buvo atšilusios.
 2. Svogūnus nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Porus perpjaukite išilgai, gerai nuplaukite, taip pat supjaustykite. Pankolį perpjaukite pusiau, išpjaukite jo šerdį ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Česnakų skiltelės nulupkite ir susmulkinkite.
 3. Į puodą pilkite alyvuogių aliejaus ir apkepinkite svogūnus, porus, pankolius. Kepkite ant vidutinės kaitros apie 10-15 minučių, jei reikia, papildomai įpilkite aliejaus. Kai daržovės bus gerai apkepusios, suberkite smulkintus česnakus, įmeskite laurų lapelius, čiobrelio šakeles, plonai nupjautą oranžinę apelsino žievelės juostelę, suberkite tarp rankų patrintą šafraną, supilkite smulkintus konservuotus pomidorus, viską gardinkite druska ir troškinkite apie 10 minučių.
 4. Atšildytą žuvies filė nuplaukite ir supjaustykite stambiais gabalėliais. Žuvį suleiskite į puodą su daržovėmis ir ant viršaus užpilkite verdančio vandens apie 1 -1,5 l, priklausomai nuo to, kokio tirštumo troškinio norėsite. Aš pyliau vandens daugiau, kad troškinys panašėtų į tirštą sriubą. Virkite apie 5 minutes.
 5. Tada į puodą suleiskite atšildytas ir nuplautas midijas, mažus aštuonkojus, krevetes. Virkite dar apie 10 minučių, virimo pabaigoje iš puodo išimkite lauro lapelius, čiobrelių šakeles, apelsino žievelę ir suberkite smulkintas šviežias petražoles, jei reikia, papildomai sriubą skaninkite druska ir maltais juodaisiais pipirais.
 6. Kol verda troškinys pagaminkite „Rouille“ padažą. Į kapoklę ar „kokteilinę“ sudėkite nuluptas česnako skilteles, aitriąją papriką be sėklyčių, duonos riekes trumpam pamerkite į sriubos sultinį, kad suminkštėtų ir taip pat sudėkite į kapoklę, įpilkite šlakelį žuvies sultinio iš verdamos sriubos ir sutrinkite. Tada lėtai pilkite alyvuogių aliejų ir trinkite toliau, kol pavirs į vientisą tirštą padažą.
 7. Prancūzišką „bagetę“ supjaustykite riekelėmis ir paskrudinkite sausoje keptuvėje. Į gilias lėkštes pilkite jūros gėrybių troškinio, į sriubą dėkite kelias apskrudintos duonos riekeles, apteptas „Rouille“ padažu ir apibarstykite kapotomis petražolėmis. „Voilla“!

 

Skanaus!

 

Įrašą` sukūrė maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė www.sezoninevirtuve.lt

Šiam patiekalui reikalingos žuvies ir jūros gėrybių galite įsigyti ČIA

0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus