Pasta su moliuskų padažu pagal „Nidos receptai“ Nidos Degutienę receptą

Pasta su moliuskų padažu pagal „Nidos receptai“ Nidos Degutienę receptą

 

Ingredientai

 • Japoniniai moliuskai iš Midijų rinkinio
 • 4 šaukštai alyvuogių aliejaus
 • 4 šaukštai kapotų petražolių
 • 120 ml balto vyno
 • 500 gr. „Spaghetti”
 • 3 česnako skiltelės – susmulkintos
 • Druska
 • Grūsti juodieji pipirai

 

 

Procesas

 

 1. Japoninius moliuskus gerai nuplaukite ir nuvalykite prilipusius nešvarumus. Jei kurios nors kriauklės atsidarę, pabarbenkite į stalviršį: jei neužsidarė, išmeskite jas, jos gali būti netinkamos valgyti.
 2. Įkaitinkite 2 šaukštus aliejaus didelėje keptuvėje. Suberkite japoninius moliuskus ir 1 šaukštą petražolių. Pakepinkite kelias sekundes ant didelės ugnies, supilkite vyną, tada uždenkite dangtį ir patroškinkite viską apie 3-5 minutes, tik kol kriauklės atsidarys. Nepamirškite vis pakratyti keptuvės, kad karštis pasiskirstytų vienodai.
 3. Kiaurasamčiu išgriebkite kriaukles į dubenį, išmeskite visas tas kriaukles, kurios neatsidarė. Likusias išlukštenkite, pasilikite po 3-4 kriaukles dekoracijai kiekvienai porcijai. Atidėkite jas į šalį. Skystį, kuriame virė kriauklės, perkoškite per sietelį ir atidėkite.
 4. Įkaitinkite likusius 2 šaukštus aliejaus, suberkite česnakus. Kai jie paskleis aromatą, suberkite išlukštentus japoninius moliuskus. Pakepinkite apie minutę, tada dalimis pilkite perkoštą skystį, kuriame virė kriauklės (vis papildant, kai nugaruos esantis keptuvėje), ir pavirinkite apie 1-2 minutes. Galiausiai suberkite ir likusias petražoles ir dar pakaitinkite apie minutę, gausiai pagardinkite grūstais juodaisiais pipirais.
 5. Išvirkite pastą iki „al dente“ konsistencijos, kaip nurodyta ant pakelio (minus 1-2 min.) Vandenį pasūdykite šiek tiek mažiau, nei paprastai sūdote verdant „spaghetti“ – japoniniai moliuskai dažnai būna gana sūrūs, tad sūrumo pakaks padaže.
 6. Nusausinkite pastą ir sumaišykite su paruoštu padažu, papuoškite keliomis atidėtomis kriauklėmis ir patiekite iškart.

 

Skanaus!

 

Įrašą sukūrė maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė www.nidosreceptai.lt

Šiam patiekalui gaminti rinkomės japoninius moliuskus iš Midijų rinkinio, kurį rasite ČIA

 

0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus