NAUJIENOS IŠ PASAULINĖS ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ PARODOS

Po trejų metų pertraukos sugrįžo pasaulinė žuvies ir jūros gėrybių bei jų perdirbimo paroda, kurios lankytojai esame nuo 2015 metų, kai pradėjome domėtis žuvininkyste labiau nei paprasti vartotojai, kai tapo svarbu ne tik tai, ką dedame ant savo šeimos stalo, bet ir tai: kaip, iš kur ir kada pasiekia žuvis bei jūros gėrybės. Būtent nuo suvokimo, kaip mūsų planetos, jos resursų ateitį veikia žmonijos įsipareigojimas gaminti nekenksmingą klimatui maistą ir paskatino kurti ir atsakingai vystyti FishWish.eu šeimos verslą. Taigi, šią kasmetinė pasaulinę specializuotą žuvies ir jūros gėrybių parodą simboliškai laikome FishWish.eu krikštamote, kuri įkvėpė dalintis kokybiška žuvimi ir jūros gėrybėmis su Jumis!

 

Apie 2022 m. pasaulinę žuvies ir jūros gėrybių parodą

 

Neseniai Ispanijoje, Barselonoje, vyko didžiausia pasaulyje jūros gėrybių bei jų perdirbimo paroda „Seafood Expo Global“/ „Seafood Processing Global“, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1500 įmonių iš 76 skirtingų šalių, o ją aplankė daugiau kai 26 630 žuvies bei jūros gėrybių pirkėjų bei tiekėjų iš viso pasaulio. Nors geopolitinė situacija Rusijoje ir karantinas Kinijoje prisidėjo prie parodoje dalyvaujančių darbuotojų skaičiaus mažėjimo, pirkėjų ir kitų pramonės profesionalų iš viso pasaulio parodoje buvo daugiau nei 2019 m. Ekspozicija užėmė 39 847 m2 neto eksponatų ploto, išsidėsčiusi keturiose salėse ir kitose erdvėse. Paroda buvo organizuota 28-ąjį kartą glaudžiai bendradarbiaujant su Barselonos maisto banku „Bancdels Aliments“, kuris pasirūpino, kad parodos dalyvių atvežtos žuvies ir jūros gėrybės į parodą būtų surinktos iš skirtingų stendų į tam skirtą logistikos centrą, aprūpintą šaldytuvais optimaliam maisto transportavimui. Drauge su tris dienas trukusia paroda vyko ir konferencija, kurios pagrindinis diskusijų raktinis žodis buvo TVARUMAS: nuo gamtos išteklių tausojimo ir atsakingo vartojimo iki pramonės sprendimų, kurie atlieptų tvarumo aspektą visose žuvies ir jūros gėrybių gamybos bei perdirbimo proceso dalyse.

Naujausios tendencijos

Šioje pasaulinėje parodoje buvo pristatyti naujausi žuvies ir jūros gėrybių pramonės pokyčiai ir tendencijos, pabrėžiant sveikatą, tvarumą ir įsipareigojimą gaminti nekenksmingą klimatui maistą, lengvai paruošiamus ir naujų skonių produktus. Pagrindiniai keliami klausimai buvo susiję su atsakingu žuvies ir jūros gėrybių resursų tausojimu nuo žuvininkystės pramonės iki vartotojo atsakingos elgsenos skatinimo:

 • Kaip užtikrinti tvaresnes žuvies ir jūros gėrybių tiekimo grandines;
 • Kaip skatinti atsakingą praktiką žuvininkystės produktų tiekimo grandinėse;
 • Kaip užkirsti kelią netvariai žvejybai;
 • Kaip pagerinti skaidrumą ir atsekamumą žuvininkystės pramonėje;
 • Kaip užkirsti kelią nereglamentuojamai, netvariai ir nedeklaruojamai žvejybos praktikai;
 • Kaip sparčiau diegti naujausias technologijas, skirtas elektroniniam laivų valdymui ir tuo pačiu, kaip užtikrinti, kad jie neviršytų savo sugavimo kvotų.

 

Apdovanojimai

Parodos prestižiniame apdovanojimų konkurse „Seafood Excellence Global Awards“ buvo pripažinti geriausi pristatomi produktai. Geriausiu mažmeninės prekybos produktu pripažinta įmonė „Pescanova Spain“ ir jų produktas – lašišų makaronai. Geriausiu viešbučių/restorano maitinimo produktu tapo „GlobeXplore“ su jūros dumblių užtepu – „Yuzu“ ir „Ginger“.

 

Kodėl lankėmės šįkart ir kokį įspūdį paliko paroda?

 • Susitikti su tiekėjais: esamais ir naujais, pamatyti, išgirsti jų patirtis bei surasti galimybę atvežti naujų žuvies ir jūros gėrybių, kurių šiandien dar nerandate, bet klausiate ir tikitės rasti.
 • Susipažinti su naujovėmis, kurių natūralu, po trejų šios pasaulinės parodos nebuvimo metų, buvo apstu.
 • Dar atidžiau įsigilinti, kaip vienų ar kitų tiekėjų žuvis ir jūros gėrybės keliauja per visas tiekimo grandines, kaip užtikrinamos atsakingas ir tvarus šio maisto patekimas ant kiekvieno iš mūsų stalo.

 

Daugelį metų paroda vykdavo Briuselyje ir pirmą kartą Barselonoje, gal todėl nustebino itin didelis ispanų žuvies ir jūros gėrybių tiekėjų dalyvių skaičius bei itin gausiai pristatomas tunas. Ko pasigedome? Lietuvių itin pamėgtos silkės – pavyko surasti vos keletą tiekėjų, kurie pristatytų taip mėgstamą „Matjes“ silkę.

Įdomūs faktai

 • Žuvys yra pagrindinį sveikos jūrų ekosistemos dalis, tačiau jų skaičius sparčiai mažėja, o tai atsiliepia daugeliui kitų rūšių. Pavyzdžiui, žuvų ištekliai šiaurės rytų Atlante yra pernelyg išnaudojami ir 32 % jų gali visiškai išnykti.
 • ES yra didžiausia pasaulyje žuvies ir jūros gėrybių importuotoja, 2018 m. jai iš viso s skirta 25, 3 mlrd.
 • Ispanija turi didžiausius žvejybos pajėgumus ES ir jos suvartojimas vienam gyventojui yra didžiausias žemyne.

 

Tai, kas svarbiausia šiandien?

Attsakingas gamtos teikiamų resursų vartojimas

Daugiau informacijos rasite pateikiamose nuorodose – domėkitės!

 

Susipažinti su kokybiškos šaldytos laukinės ar tvariai augintos žuvies asortimentu: www.fishwish.eu 

 

Būkime atsakingais valgytojais,

FishWish šeima

 

0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus