KAIP TEISINGAI IŠKEPTI TUNO KEPSNIUS GRILYJE? NIDOS DEGUTIENĖS PATARIMAI

Šiltasis sezonas neįsivaizduojamas be gero tuno kepsnio, todėl prieš jį ruošiant, rekomenduojame susipažinti su maisto tinklaraštininkės Nidos Degutienės patarimais!

10 pagrindinių taisyklių, kaip teisingai iškepti tuno kepsnius:

1.Tunas

Pagrindinė taisyklė – jums reikės tikrai labai kokybiško tuno pjausnio. Šiais laikais tai visiškai ne iššūkis, tačiau kadangi tuno pjausniai keliauja iš tokių šalių kaip Šri Lanka ar iš dar toliau, man ramiau, kai nusiperku tuno išpjovą jau užšaldytą. Be to, galiu ją susipjaustyti kokio reikia storumo kepsniais, o ne rinktis iš to, ką už mane jau padarė žuvies parduotuvėse.

 

2. Išmatavimai

Taip kaip jautienos pjausniui, taip ir tuno, labai svarbus pjausnio storis. Jei jis bus pernelyg plonas, rizikuojate žuvį perkepti. Man idealus tuno kepsnio storis – apie du moteriški pirštai.

 

3. Riebalai

Tuną aš visada pradžioje gerai nusausinu, o tada negailėdama išmasažuoju alyvuogių aliejumi. Nors kepsnius galima kepti ir tiesiai ant grotelių, man visgi patinka taip vadinamas „seared“ kepimas, kuomet gerai įkaitintoje griliaus ketaus keptuvėje yra pakankamai riebalų. Tiesiog tuose įkaitusiuose riebaluose mano tunas gražiau apskrunda! Kokius riebalus naudoti – spręsti jums. Man visada ir (beveik) viskam geriausia tinka alyvuogių aliejus, tačiau kokosų aliejus ar bet koks kitas augalinis (pvz., rapsų, vynuogių kauliukų) aliejus tiks lygiai taip pat puikiai.

 

4. Prieskoniai

Aliejus, druska ir pipirai yra pagrindiniai priedai, kuriuos naudosite kepdami tuno kepsnius. Tačiau vienas laiptelis aukščiau yra sezamų plutelė kepant! Galite naudoti paprastus baltus sezamus tai plutelei sukurti, bet jei turite baltų ir juodų – sumaišykite, ir taip gausite dar ir patrauklų raštą bei unikalų skonį!

 

5. Keptuvė ar grilis?

Bandžiau ir tą ir tą, bet man vienareikšmiškai pasiteisino „kamado“ grilis, niekaip kitaip neišgavau savo nusibrėžto „idealaus“ iškepimo būdo, nei grilyje. Jei kepsite ant kaitlentės, keptuvėje, rinkitės būtinai „špižinę“ (ketaus), nes ją reikės „super“ stipriai įkaitinti.

 

6. Kepimo laikas

Jei daugelį dalykų darydama virtuvėje (ir ypač prie grilio) aš pasikliaunu intuicija, kepančio maisto vaizdu, minkštumu ir dar kitomis charakteristikomis, tai kepdama tuno kepsnius įjungiu spidometrą ir matuoju sekundes! Taip , jūs perskaitėte teisingai – tunui iškepti reikia sekundžių! Kiekvienai tuno briaunai – ne daugiau 20-30 sekundžių, jei norite štai tokio, pusiau žalio varianto. Jei norisi kiek labiau iškepusio – „maksimum“ 40 sekundžių vienai briaunai. P.S. Nepamirškite, kad kepant tuno kepsnius skaičiuojasi ne tik abi jo plokštumos, bet ir šoninės kraštinės (dažniausia tuno kepsniai jų turi tris) – tad jums reikės tuno pjausnius apkepinti iš 5 pusių.

 

7. Pailsėjimas

Taip kaip iškepus jautienos pjausnius, taip ir iškepus tuno kepsnius, reikia jiems leisti pailsėti, geriausia pridengus folija. Tačiau jei ruošiatės tuną valgyti kaip šaltą užkandį, folija dengti nereikia, tačiau visą iškeptą pjausnį dėkite į šaldytuvą mažiausiai 20 minučių. Tik tada pjaustykite.

 

8. Pjaustymas

Labai svarbu pjaustant tuno kepsnį „pataikyti“ išilgai raumens linijų, kurias tikrai matysite žiūrėdami į dar nekeptą tuno pjausnį. Kai kurie peiliu padaro nedidelę įpjovą, pasižymėdami kokia kryptimi eina žuvies raumens linijos. Ir ne be reikalo, mat apkepinus sezamų apvalkale, jokios tuno tekstūros jums nesimatys, o pjaustant skersai raumens linijų tunas gali irti ir byrėti, užuot išgavus plonytes kepto (seared) tuno juosteles.

 

9. Peilis

Jis turi būti „super“ „super“ aštrus. Pjaunant tuno kepsnį nereikėtų peilio spausti, vien tik švelniai braukti, peilio ašmenys tarsi skutimosi peiliukas turėtų rėžti žuvį švelniai, tarsi sviestą.

10. Padažai

Jie čia tikrai tiks!! Nuo klasikinio salsa verde, iki egzotiško mangų pagardo.

 

Įrašą parengė maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė: www.nidosreceptai.lt

Improvizuokite, kurkite ir mėgaukitės griliaus patiekalais, kuriems žuvies ir jūros gėrybių kviečiame įsigyti ČIA

 

Gero griliaus sezono linkėdami,

FishWish šeimyna

 

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus