Itališkos jūrų gėrybių ir juodųjų ryžių salotos pagal „Sezoninė virtuvė“ Renatos Ničajienės receptą

Itališkos jūrų gėrybių ir juodųjų ryžių salotos pagal „Sezoninė virtuvė“ Renatos Ničajienės receptą

 

Ingredientai

 

 

Padažui:

 

 • 1 citrinos sultys
 • 150 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus
 • 1 šaukštelio druskos
 • maltų juodųjų pipirų pagal skonį
 • 1 pjaustytos citrinos papuošimui

 

 

Procesas

 

 1. Iš anksto išvirkite juoduosius ryžius. Į puodą įpilkite 8 stiklines vandens, berkite 1 šaukštelį druskos ir užvirkite. Juoduosius ryžius perplaukite rėtyje ir suberkite į verdantį vandenį. Virkite apie 25-30 minučių, kol ryžiai suminkštės. Išvirusius ryžius perkoškite ir perliekite šaltu vandeniu, palikite, kad nuvarvėtų.
 2. Visas jūrų gėrybes atšildykite prieš kelias valandas įmerkdami su maišeliais į šalto vandens prileistą virtuvės kriauklę. Per 1,5 val. jos turėtų gražiai atitirpti. Kadangi naudojau jau išvalytas baltakojų blyškiųjų krevečių uodegėles, apvirtus aštuonkojų čiuptuvus ir paruoštas naudojimui laukines jūrines šukutes, man beliko jas visas apvirti tik 5 minutes. Atšildytus aštuonkojų čiuptuvus nuplaukite po tekančiu vandeniu ir supjaustykite kelių centimetrų dydžio gabaliukais. Baltakojų blyškiųjų krevečių uodegėles nuplaukite ir nuimkite atlikusius kiautus. Laukines jūrines šukutes nuplaukite ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Užvirkite didesnį puodą sūdyto vandens, berkite visas jūrų gėrybes kartu ir virkite 5-6 minutes. Po to iš karto puodo turinį supilkite į rėtį ir praskalaukite šaltu vandeniu. Palikite jūrų gėrybes nuvarvėti ir ataušti.
 3. Paruoškite salotų padažą. Išspauskite citrinų sultis, jas sumaišykite su druska, kad ji ištirptų, tada pilkite alyvuogių aliejų, suberkite maltus juoduosius pipirus ir išplakite konditerine šluotele į vientisą padažą. Svogūnus nulupkite ir supjaustykite plonais pusžiedžiais, česnakus smulkai sukapokite, aitriąsias paprikas irgi susmulkinkite. Svogūnus su česnakais ir aitriosiomis paprikomis įmaišykite į paruoštą padažą ir trumpai pakite pasimarinuoti. Tada suberkite nuvarvintas jūrų gėrybes, išmaišykite ir palikite 10 minučių, kad padažas į jas susigertų.
 4. Į jūros gėrybes su padažu suberkite gerai nuvarvintus ryžius, suberkite kapotas petražoles ir viską išmaišykite. Prieš pateikdami salotas bent pusvalandį atšaldykite šaldytuve. Šias salotas reikėtų suvartoti tą pačią dieną.

 

Skanaus!

Įrašą sukūrė maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė www.sezoninevirtuve.lt

 

Aštuonkojų čiuptuvų, baltakojų blyškiųjų krevečių uodegėlių, laukinių jūrinių šukučių įsigysite specialiai šventėms paruoštame ŠVENTINIAME RINKINYJE, kurį rasite ČIA

Jei norėtumėte atskirai rinktis aštuonkojų, čiuptuvų, baltakojų blyškiųjų krevečių,  laukinių jūrinių šukučių galite įsigyti ČIA

 

0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus