TVARI MITYBA – NE BET KOKIA ŽUVIS LĖKŠTĖJE, KODĖL? Pasaulinės tendencijos 2025

 

Tvari mityba – ateities žmogaus sveikos gyvensenos ašis, o jos kertine dalimi tampa ne bet kokios žuvies valgymas, o itin kruopščiai atsirenkant! Taigi, ką svarbu žinoti kiekvienam besirūpinančiam sveika mityba ir gera savijauta kasdien?

 

 

Dalinamės naujausiomis tvarios mitybos tendencijomis, kurias parsivežėme iš pasaulinės žuvies ir jūros gėrybių parodos ir konferencijos, vykusios gegužės 6-8 dienomis, kuri formuoja viso pasaulio žuvies ir jūros gėrybių, kaip maisto, ateties tendencijas.

 

  1. Mityba turi būti TVARI – ne bet kokia žuvis, atsakingai rinkitės jos KILMĘ

 

 

  • Laikas pradėti domėtis, kokios kilmės žuvį valgote! Tiekimo grandinės skaidrumas turėtų būti esminiu kriterijumi Jums atsirenkant žuvį – iš kur ji, kaip ji buvo pagauta ar užauginta, ar buvo laikomasi aplinkosauginių ir socialinių standartų.

 

  • Sertifikuota produkcija (MSC, ASC, BAP) – rinkitės produkciją su patikimu ženklinimu, kuris užtikrina, kad Jūsų valgoma žuvis ir jūros gėrybės, atitinka saugiai, palankiai žmogaus mitybai keliamus kriterijus.

 

  • Dumblių ir moliuskų svarba – laikomi ateities baltymais, nes jų poveikis klimatui itin mažas. Visi žinome, jog laukinės žuvies resursai itin mažėja dėl klimatos kaitos, o auginamos žuvies resursai reikalauja itin daug išteklių, kurie galiausiai turi įtakos pasaulio klimato kaitai, o tai reiškia, kad tiesiogiai ir mums, kaip žmonėms: mūsų sveikatai, savijautai, išgyvenimui.

 

Ar žinojote, kad viena labiausiai nykstančių žuvų pasaulyje yra MĖLYNASIS TUNAS? Būdami atsakingais ir savo mitybai rinkdamiesi mažesnes žuvis ar moliuskus, jūros dumblius, ne tik praturtiname ją, bet ir apsaugome gamtos išteklius bei prisidedame prie tokių žuvų, kaip: mėlynasis tunas išsaugojimo mūsų planetos vandenynų gelmėse.

 

 

  1. Mityba turi būti MAISTINGA IR PRIEINAMA KAINA daugeliui žmonių

 

  • Pigesni ir maistingesni baltymai iš mažų rūšių žuvies –  rinkitės žuvis, kurių iki šiol galbūt nebuvo Jūsų mityboje. Rekomenduojame sardines ar silkę. Kodėl? Jos ne tik vertingos maistine verte, bet taip pat saugios valgyti  ir dėl mažo užterštumo. Šių laukinės gamtos žuvų nereikia auginti ir todėl mes apsaugome planetą nuo pramonės skiriamų resursų neigiamos įtakos, reikalingos auginant mėgstamą lašišą ar jūros gėrybes, kaip tarkim, krevetes.

 

  • Nauji produktai – paruoštos valgyti žuvies alternatyvos be konservantų, bet su išlaikyta maistine verte (pvz. dumbliai)

 

  • Funkcinis maistas – žuvis ir jūros produktai su pridėtinėmis sveikatai naudingomis savybėmis (kolagenas, probiotikai, jodas)

 

  1. Ateities mityba remsis ĮVAIROVE IR NAUJOMIS TECHNOLOGIJOMIS

 

  • Laboratorinė žuvis (cell-based fish) – nors eksperimentinė, laikoma vienu iš sprendimų, kaip užtikrinti baltymų šaltinį bei vandenynų išsaugojimą.

 

  • Augalinės ir fermentuotos žuvies alternatyvos – jos bus skatinamos kaip papildymas, ypač mažinant spaudimą laukinėms populiacijoms.

 

  • Mikrodumbliai – naudojami ne tik kaip supermaistas, bet ir kaip pašaras akvakultūroje, mažinant priklausomybę nuo laukinės žuvies miltų.

 

2025 metų pasaulinė žuvies ir jūros gėrybių paroda („Seafood Expo Global 2025”)  buvo rekordinė ir atskleidė svarbiausias pasaulines žuvies ir jūros gėrybių produktų tendencijas.

  • 30 – oji paroda, sutraukusi daugiau kaip 35 000 profesionalų iš viso pasaulio, tapdama didžiausia istorijoje.
  • Dalyvavo 2244 įmonės iš 87 šalių, užimančio 51 248 kv. metrų ploto.

 

 

Plačiau informacijos kviečiame skaityti anglų kalba ČIA

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus