KAIP TINKAMAI PARUOŠTI TUNO KEPSNIUS?

Blogas – Maisto tinklaraštininkės Nidos Degutienės patarimai

 

 

1.Tunas. Pagrindinė taisyklė – jums reikės tikrai labai kokybiško tuno filė. Šiais laikais tai visiškai ne iššūkis, tik ji keliauja iš labai toli, todėl saugiau jausitės, jei įsigysite jau užšaldytą. Be to, tuno išpjovą galite susipjaustyti kokio reikia storumo kepsniais, o ne rinktis iš to, ką už Jus jau padarė žuvies parduotuvėse.

2. Išmatavimai. Kaip jautienos steikui, taip ir tunui labai svarbus pjausnio storis. Jei jis bus pernelyg plonas, rizikuojate žuvį perkepti. Maisto tinklaraštininkės Nidos Degutienės patarimu idealus tuno kepsnio storis – apie du moteriški pirštai.

3.Riebalai. Prieš kepdami tuną gerai nusausinkite, o tada negailėdami įtrinkite alyvuogių aliejumi. Nors kepsnius galima kepti ir tiesiai ant grotelių, maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė patartų išbandyti vadinamą “seared” kepimą, kuomet gerai įkaitintoje griliaus ketaus keptuvėje yra pakankamai riebalų. Tuomet tunas gražiau apskrunda. Kokius riebalus pasirinkti – spręsti jums. Neabejotinai neapsiriksite, jei nuspręsite naudoti alyvuogių aliejų, tačiau tiks ir kokosų aliejus ar bet koks kitas augalinis (pvz., rapsų, vynuogių kauliukų).

4. Prieskoniai. Aliejus, druska ir pipirai yra pagrindiniai priedai, kuriuos naudosite kepdami tuno kepsnius. Dar galite rinktis ir sezamus. Anot, maisto tinklaraštininkės Nidos Degutienės, labai tiktų paprastieji baltieji sezamai plutelei sukurti, bet jei turite baltų ir juodų – sumaišykite, ir taip gausite dar ir patrauklų raštą bei unikalų skonį! Patepkite aliejumi, kepsnius pabarstykite druska ir pipirais ir iš visų pusių apvoliokite sezamuose.

5. Keptuvė ar grilis? Maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė pirmenybę teikia griliui, bet jei kepsite ant kaitlentės, keptuvėje, rinkitės būtinai „špižinę“ (ketaus), nes ją reikės labai stipriai įkaitinti.

6. Kepimo laikas. Tunui iškepti reikia sekundžių! Jei norite pusiau žalio tuno kepsnio, tuomet maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė pataria kiekvieną jo pusę kepti ne daugiau kaip 20-30 sekundžių. Jei norisi kiek labiau iškepusio – kepti iki 40 sekundžių kiekvieną pusę. Verta žinoti, kad kepant tuno kepsnius, svarbu apkepti ne tik abi jo plokštumas, bet ir šoninės kraštines (dažniausia tuno kepsniai jų turi tris). Taigi, jums reikės tuno steiką apkepinti iš 5 pusių. Kepti reiktų po 20-30 sekundžių kiekvieną iš 5 pusių.

7. Pailsėjimas. Kaip iškepus jautienos steikus, taip ir iškepus tuno kepsnius, reikia jiems leisti pailsėti, geriausia pridengus folija. Visgi, jei ruošiatės tuną valgyti kaip šaltą užkandį, folija dengti nereikia. Tada visą iškeptą steiką dėkite į šaldytuvą mažiausiai 20 minučių ir tik tada pjaustykite.

8. Pjaustymas. Pjaustant tuno kepsnį labai svarbu „pataikyti” išilgai raumens linijų, kurias tikrai matysite žiūrėdami į dar nekeptą tuno pjausnį. Kai kurie peiliu padaro nedidelę įpjovą, pasižymėdami kokia kryptimi eina žuvies raumens linijos. Ir ne be reikalo, mat apkepinus sezamų apvalkale, jokios tuno tekstūros jums nesimatys, o pjaustant skersai raumens linijų tunas gali irti ir byrėti, tuomet supjaustyti plonytėmis kepto („seared“) tuno juostelėmis nepavyks.

9. Peilis. Jis turi būti labai aštrus. Pjaustant tuno kepsnį nereikėtų peilio spausti. Švelniai braukiant, peilio ašmenys tarsi skutimosi peiliukas turėtų rėžti žuvį kaip sviestą.

10. Padažai. Jie čia tikrai tiks!! Nuo klasikinio „salsa verde“, iki egzotiško mangų pagardo, o gal net subtilios Azijos klasikos – „tatami“.

 

 

Gelsvauodegį tuną galite rasti čia

Įrašą sukūrė maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė:  www.nidosreceptai.lt

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasRinktis produktus